photo1 photo1 photo1 photo1 photo1 photo1 photo1 photo8 photo9 photo10


ORGANIZATORZY

sobota 23.07.2016

Profesor PIOTR SZELESZCZUK, lekarz weterynarii, specjalista chorób drobiu oraz ptaków ozdobnych. Jest kierownikiem Katedry Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej i Zakładu Chorób Ptaków Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Autor blisko 700 publikacji naukowych w tym ponad 100 poświęconych patologii gołębi. Wykonane w zakresie kolumbopatologii badania obejmowały najbardziej ważkie problemy praktyczne i dotyczyły między innymi paramyksowirozy (opis pierwszych przypadków w kraju, opracowanie zasad immunoprofilaktyki), terapii salmonellozy, występowania chorób pasożytniczych i innych chorób wirusowych. Prof. Szeleszczuk specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu patologii, leczenia i immunoprofilaktyki chorób drobiu oraz ptaków domowych i gołębi. Jego nazwisko – jako międzynarodowego eksperta w tej dziedzinie, jest często wiązane z serodiagnostyką chorób drobiu. Również od kilka lat realizuje projekt ” WAMSER- Warszawa Akademia zastosowań monitoringu serologicznego w epidemiologii weterynaryjnej.” Jest pomysłodawcą i współrealizatorem projektu „Eimeriana Avia”. Pasją Profesora Szeleszczuka od początku kariery zawodowej jest kolumbopatologia. Od blisko 40 lat kontynuuje zapoczątkowane na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, przez Panią Profesor Wandę Barbarę Borzemską, działania na rzecz weterynaryjnej opieki nad gołębiami w Polsce. Jego autorski projekt nieformalnego Klubu Kolumbopatologów Polskich skupił grono wybitnych krajowych specjalistów zajmujących się ochroną zdrowia gołębi, spotykających się cyklicznie na odbywających się od 2008, zlotach kolumbopatologów. Od ponad 10 lat jest polskim przedstawicielem w Komisji Weterynaryjno-Naukowej Federation Columbophile Internationale.

Lek wet Joanna Nerc, Asystent w Zakładzie Chorób Ptaków, Katedra Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

W 2011 roku ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie i w tym samym roku rozpoczęła studia doktoranckie w Katedrze Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej. W 2015 roku uzyskała tytuł specjalisty chorób drobiu oraz ptaków ozdobnych.

Członek World Veterinary Poultry Association.

Dr Aleksandra Ledwoń Od 2006 roku adiunkt w Zakładzie Chorób Ptaków, a od 2013 roku w Zakładzie Patologii Zwierząt Egzotycznych, Laboratoryjnych, Nieudomowionych i Ryb. Praca doktorska dotyczyła zagadnień związanych z mykobakteriozami u papug, późniejsze prace badawcze dotyczą głównie mykobakterioz jak i innych chorób zakaźnych u ptaków. Zajmuje się zarówno kliniką jak i patologią ptaków domowych, nieudomowionych i gołębi.

 Dr Borys Błaszczak Wykładowca w Zakładzie Patologii Zwierząt Laboratoryjnych, Egzotycznych, Nieudomowionych i Ryb SGGW. Ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie w 1990 roku. Tytuł doktora nauk weterynaryjnych uzyskał w 2000 roku na podstawie rozprawy doktorskiej pt: „Nosicielstwo i siewstwo Salmonella enterica subspecies enterica serotyp Enteritidis u kur oraz sposoby zapobiegania zakażeniom u nowo wyklutych piskląt”, a tytuł specjalisty chorób ryb uzyskał w 2013 roku. Administruje stronami przynależnymi do Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Współuczestniczył w organizowaniu wielu konferencji. Odpowiada za stronę WWW.

 

 


Brak komentarza

Brak komentarza.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Copyright © 2009 – Wydział Medycyny Weterynaryjnej. -Logowanie -Kontakt z adminem - Twoje IP:

Wszelkie znaki graficzne użyte w serwisie stanowią własność odpowiednich instytucji i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.

Zamieszczone zdjęcia w serwisie chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek ich wykorzystanie bez zgody autora jest zabronione

Szanowni Państwo,

Strona kolumbopatolodzy.org.pl będzie wygaszona. W związku z powstaniem polskiego oddziału IVPA zapraszamy na nową stronę znajdującą się pod adresem ivpa.pl

 

Prof. dr hab. Piotr Szeleszczuk

Powered by WordPress Popup